Objevujte Kutnou Horu

Zámek Kačina

Zámek Kačina

Nedaleko Kutné Hory leží krásný zámek Kačina, který byl postaven v letech 1806–1824 a je ojedinělou ukázkou čistého empírového slohu.  V zámku se skrývá jedinečná Chotkovská knihovna, salony, historická lékárna a dobové divadlo. Zámecké výstavy a zahrada pobaví i ty nejmenší návštěvníky.

Děti zaujme především zámecká zahrada se skleníkem, bylinkovou zahrádkou, konírna a zábavnou naučnou stezkou pro malé i velké. Určitě si zde projděte stezku hmyzu v nadživotní velikosti.

Na zámku si můžete prohlédnout několik okruhů věnovaných jak původním majitelům usedlosti tak zemědělským a dalším výstavám např. Království včel nebo modely lidových staveb.

Zámek Kačina

Kulturních akcí se zde pořádá velké množství během celého roku, proto určitě při výběru termínu Vaší dovolené nezapomeňte naplánovat i cestu na Kačinu, odkud si odnesete další zážitky z okolí našeho krásného města.

V říjnu je poslední akcí „Zámecké čajování“  dne 22. 10. 2022. Poté bude možné navštívit zámek Kačina opět o adventu.

Uvedené a další fotografie včetně zámeckého kulturního programu najdete na webu zámku https://www.nzm.cz/muzeum-ceskeho-venkova-zamek-kacina 

Zámek Kačina

Nejnovější články

„Přejete si prožít svůj den v Soukeníkově domě?