Objevujte Kutnou Horu

Svatomartinské hodování 2023 v Kutné Hoře

Svatomartinské hodování 2023 v Kutné Hoře

Příchod podzimních dnů nám přináší nejen barevné listí, ale také lákavé chuťové zážitky spojené s tradičními svátečními oslavami. Jedním z nezapomenutelných podzimních rituálů, kterými lze zpestřit šedivé a chladné dny, je slavnostní Svatomartinské hodování. V mnoha koutech České republiky, včetně našeho města Kutná Hora, se tato slavnost dostala do každoročního veselí spojené s tradičním gastrozážitkem a mladým vínem.

Svatomartinské hodování, které se letos koná o víkendu 10.-12. listopadu, je tradičním obřadem oslavujícím několikero událostí souvisejících se svatým Martinem.

Jednou z nejoblíbenějších tradic je konzumace lahodného Svatomartinského masa, přičemž se nejčastěji podává pečená husa. Svatomartinská husa, pečená do zlatova, s křupavou kůží a šťavnatým masem, je neodmyslitelným symbolem této slavnosti. Nejenže se jedná o delikátní pokrm, ale i o symbol hojnosti a radosti, který spojuje rodiny a přátele u slavnostně prostřeného stolu. Kutná Hora, známá svým bohatým kulturním dědictvím, se zapojuje do těchto oslav s nadšením a radostí, která je pro kutnohorské akce tak typická.

Kromě toho je Svatomartinské hodování spojeno s ochutnávkou mladého vína. Svatomartinské mladé víno, které se sklízí v srpnu a zraje až do listopadu, je typické svou ovocnou a svěží chutí. Toto víno je spojováno s obdobím, kdy se podzim začíná převalovat do chladných zimních měsíců. Od pátku Vám budeme nabízet v naší vinotéce mladá vína z Kutné Hory od vinařství Vinné sklepy Kutná Hora. V nabídce budete mít 2 bílá nová vína Müller Thurgau a Muškát Ottonel, červené víno –  Svatovavřinecké 2023 a růžové Regent Rosé 2023. Degustovat tato vína můžete nejen v soukromí hotelu Soukeníkův dům, ale i na sobotní degustaci v kláštěře sv. Voršily jen pár set metrů od nás.

Svatomartinské hodování 2023 v Kutné Hoře

Kde všude v Kutné Hoře můžete ochutnat  tradiční Svatomartinskou husu, doprovázenou lahodným místním mladým vínem, a prožít tak nezapomenutelný zážitek spojený s tímto tradičním podzimním svátkem?

Restaurace V Ruthardce

Svatomartinské hodování 2023 v Kutné Hoře

Dačický Restaurace

Svatomartinské hodování 2023 v Kutné Hoře

Factory Bistro

Svatomartinské hodování 2023 v Kutné Hoře

Kozlovna

Svatomartinské hodování 2023 v Kutné Hoře

Řada dalších restaurací Vás jistě osloví svým menu přichystaným speciálně na tento víkend.

Pro děti je přichystán na sobotu 11. 11. 2023 lampiónový průvod z hl, náměstí.

https://khfarnost.cz/cs/2023/11/05/svatomartinsky-lampionovy-pruvod/

Svatomartinské hodování je příležitost, kdy si lidé mohou vychutnat výjimečné gastronomické pochoutky a zároveň se společně radovat z bohatství a hojnosti, které jim přináší podzimní období. Ať už jde o radost ze setkání s přáteli a rodinou nebo o ochutnávání lahodného jídla a vína.

Bude nám potěšením, když přijedete oslavit svátek sv. Martina a ochutnat nová mladá kutnohorská vína do Soukeníkova domu.

Nejnovější články

„Přejete si prožít svůj den v Soukeníkově domě?