Objevujte Kutnou Horu

Muzea v Kutné Hoře

Muzea v Kutné Hoře

Vlašský dvůr – bývalá královská mincovna, kde vám ukáže středověký pregéř, jak se razili mince. Je možné navštívit i další okruh a podívat se do míst Královského paláce. Ve sklepení na vás čeká Muzeum kutnohorských pověstí, duchů a strašidel.

Muzeum Hrádek – České muzeum stříbra a středověký důl – Od začátku dubna do konce listopadu jsou pro návštěvníky připraveny dva okruhy komentovaných prohlídek. Doporučujeme navštívit středověký důl.

Tylův dům – rodný dům Josefa Kajetána Tyla a tematická výstava.

Kamenný dům – jeden z nejcennějších měšťanských domů v Čechách. Uvnitř se nachází dvě stálé expozice týkající se středověké Kutné Hory.

Dačického dům – interaktivní expozice o Kutné Hoře v nově zrekonstruované kutnohorské památce. Určitě stojí za návštěvu podívat se historický dům od sklepení až po půdu. Zábavu zde najdou i děti.

Muzea v Kutné Hoře
Další méně tradiční nabídky…

Muzeum čokolády a čokoládovna – malé muzeum kutnohorské čokolády Lidka, která ve svém rozmachu rozvážela čokolády po celém světě. Pro milovníky čokolády nelze neochutnat.

Muzeum knihtisku – muzeum v Barborské ulici bez nápisu NESAHAT. Můžete si vše důkladně prohlédnout a vytisknout pohlednici Kutné Hory na 100 let starém tiskovém stroji.

Muzeum Lega – kdo by neznal malé kostičky, ze kterých postavíte v podstatě cokoliv. Kutnohorské památky z lega, hernička pro děti a možnost nákupu stavebnic najdete nedaleko kostnice v Sedlci.

Alchymistická dílna – na náměstí ve sklepení Sankturinovského domu budete zavedeni do dílny badatelů z 15. století.

Muzeum tabáku – v areálu firmy Philip Morris ČR najdete expozici věnovanou tabáku. Určeno návštěvníkům od 18ti let.

Nejnovější články

„Přejete si prožít svůj den v Soukeníkově domě?