Objevujte Kutnou Horu

Když milujete umění…

Když milujete umění...

Z vyšších pater Soukeníkova domu vidíte vpravo od domu věžičku, která patří jezuitské koleji. Právě zde najdete unikátní Galerii Středočeského kraje – GASK.

GASK představuje svým návštěvníkům stálou expozici, ale v prostorách jezuitské koleje probíhají i výstavy proměnné, proto si nenechte ujít návštěvu galerie opakovaně při každém výletu do Kutné Hory.

Svá díla zde často vystavují mladí umělci, a to jak autoři pracující s tradičními výtvarnými médii, jako je malba, kresba, socha nebo instalace, tak i experimentální práce, využívající nejnovější technologické a vědecké poznatky v audiovizuální a multimediální oblasti spojující VJ-ing, videomapping  a zvukové či světelné interaktivní sochařství.

Když milujete umění...
Fotografie GASK www.gask.cz

Pevné místo má v GASK i český design, oscilující na pomezí volného umění, situovaný do prostoru nazvaného Whitebox.

GASK navazuje na původní poslání jezuitské koleje jako domu vzdělání nejen svým lektorským centrem, ale i řadou konferencí a symposií.

Když milujete umění...
Fotografie GASK www.gask.cz

Pokud se umění nevěnujete a máte pocit, že by bylo chápání moderních děl pro vás obtížné, můžete se věnovat pouze kráse stavby jezuitské koleje. Velmi citlivě provedená rekonstrukce této budovy stojí určitě za zhlédnutí.

Pro rodiny s dětmi je zde dětský koutek a v patře také vizuální herna, která je unikátní svým přiblížením umění pro ty nejmenší – vstupte do obrazu… šplhejte, stavějte, prolézejte…

Když milujete umění...
Vizuální herna GASK www.gask.cz

Podrobné informace o výstavách a programech v galerii najdete zde:

https://www.gask.cz/cs

Použité fotografie jsou z webových stránek GASK.

Nejnovější články

„Přejete si prožít svůj den v Soukeníkově domě?