Objevujte Kutnou Horu

Kde se u nás dobře najíte…

Homepage

Kutná Hora je plná skvělých podniků, kde si dáte dobré jídlo, pivo i víno.

Rádi s rodinou navštěvujeme staročeskou restauraci V Ruthardce, která má nejen hezký interiér, ale opravdu krásnou zelenou zahrádku s výhledem na památky našeho města. Dobře se najíte hlavně masitých pokrmů a zapijete ji výborně natočeným plzeňským pivem z tanku. Pro děti je k dispozici pískoviště.

Turisty vyhlášená restaurace Dačický se nachází o pár kroků dál. Stejně tak zde ochutnáte staročeskou kuchyni. Zapít ji můžete tankovým pivem Dačický, které se původně vyrábělo pár kroků od našeho penzionu. Dnes se vyrábí tuším v Ústí nad Labem, ale nese stále jméno místního rodáka.

Romantiku s krásným výhledem na chrám sv. Barbory najdete nedaleko chrámu v restauraci Barbora, kde mají výbornou kuchyni s modernějším nádechem a velký výběr vín.

Pro ty, co mají rádi lehčí kuchyni, najdete v Kutné Hoře také napůl vegetariánskou restauraci Čtyři sestry, kterou opravdu vedou čtyři sestry se svými rodiči a zahrádka pod kaštany dodá v letních měsících dostatek stínu. Pro děti je na zahrádce pískoviště a dostatek dětských židliček.

Pizzařům bych doporučila pizzerii Vyžlovka, kde se příjemně najíte i posedíte. Najdou zde potěšení i milovníci steaků a domácích limonád. Zahrádka nabízí hračky pro děti.  Kousek od náměstí se nachází malá Pizzerie u šneka pohodáře, kde si také pochutnáte. Obě pizzerie nabízí i rozvoz po Kutné Hoře, takže si klidně pizzu můžete vychutnat i u vás na pokoji.

Přejeme vám dobrou chuť!

Daniela

Nejnovější články

„Přejete si prožít svůj den v Soukeníkově domě?