Objevujte Kutnou Horu

Adventní čas v Kutné Hoře

vanoce

První adventní neděle nám klepe na dveře. Vždyť přesně za měsíc je tu Štědrý den! Přijeďte si odpočinout a užít vánoční atmosféru v Soukeníkově domě. Kutná Hora má pro vás připravený bohatý program plný vánočních výstav, koncertů, dílniček pro děti a samozřejmě nechybí vánoční trhy.

Poslední listopadová neděle 28. 11. přinese vánoční trhy do Vlašského dvora. Každou adventní neděli se zde budeme od 10:00 až do 20:00 potkávat nejen na trhu, ale i u doprovodného programu.
Prosincové soboty budou patřit trhům na hlavním náměstí v Kutné Hoře (Palackého náměstí).

Pro děti jsou přichystány také vánoční tvořivé dílničky, které najdete např. v knihtiskárně, o nedělích Na Kozím plácku nebo celý prosinec hned kousek nad penzionem Soukeníkův dům v Al Andalous Boutique.

Rozsvícení vánočního stromku na Palackého náměstí připadá jako vždy na svátek sv. Barbory t.j. 4. 12. Je s ním spojen vánoční trh plný vůní, chutí a řemeslných dárků a oslava naší patronky Barbory.

Adventní čas můžete také vyplnit orientační hrou Putování ke všem čertům přes Kutnou Horu, jejíž detaily najdete v informačním centru nebo na www.sobsa.cz.

I okolí Kutné Hory v předvánočním čase nespí. Na Tvrzi v Malešově se můžete o víkendu 4.-5.12. těšit na jarmark s doprovodným programem. V ten samý víkend vás také čeká advent na zámku Kačina.

8. 12. se na Palackého náměstí v rámci akce Česko zpívá koledy rozezní hlasy místních umělců i laiků. Tuto akci nemůžete přeslechnout.

23. a 24. 12. si můžete odnést domů betlémské světlo, které vám předají naši skauti na Palackého náměstí.

A těch koncertů! Podrobnosti o koncertech a dalších akcích právě na váš pobyt Rodinný advent v Kutné Hoře.

Těšíme se na vaši návštěvu v Soukeníkově domě a na setkání během kutnohorských vánočních akcí v našem městě a okolí.

Nejnovější články

„Přejete si prožít svůj den v Soukeníkově domě?